Mersin Kamp Yerleri
Mersin Kamp Yerleri

 

Mersin Kamp Alanları | Nerede Çadır Kurulur ?

 

Mersin kamp alanları Mersin konumu itibariyle çok sayıda seçenek sunan eşsiz kamp yerleri ve çadır kurma imkanı sunuyor.

 

Mersin Denize Yakın Kamp Yerleri

 

1- Yemişkumu Plajı Kamp Yeri

 

Önemli turizm merkezlerimizden olan Ayaş Yemişkumu, Erdemli’nin yeni kasabalarından biridir. Silifkeye 30 km., Erdemli’ye 20 km., Mersin’e 60 km. mesafededir.

 

Şehrin atmosferi en güzel yerlerinden biri olan Ayaş Yemişkumu Plajı’nda ayrıca ziyaretçilerin ihtiyaçlarını girebilecekleri kabinler ve duşlar da mevcut.
2- Akyar- Narlıkuyu – Kızlar Hamamı Bölgesi

 

Narlıkuyu bölgesi kendi içinde büyük bir bölge. Narlıkuyu’nun kendisi doğal kaynak sularının denize döküldüğü suyu çok soğuk olan bir koydur; restoranların bulunduğu alan dışında piknik alanı, kamp yerleri, küçük işletmeler yer alır.

Kızlar hamamı koyu iki koydan oluşmaktadır. Birinci koy çam ağaçlarının içerisinde ailecek piknik yapabileceğiniz alandan oluşmaktadır. İkinci koyda ise,Narlıkuyu İçme suyunun denizle buluştuğu bölgedir.

 

 

Akyar Bölgesi ise çok büyük piknik ve kamp yerinin olduğu; fakat duş ve tuvaletin bulunmadığı yerdir. Piknik alanında da çok fazla market vs bulunmadığından gidenlerin mutlaka tedarikli gitmesi gerek.

 

3- Boğsak Kamp Yeri

 

Boğsak Koyu, Mersin Taşucu’na 8 kilometre ve Mersin Merkez‘e de 102 km. uzaklıktadır.

 
Boğsak Koyu‘nun bulunduğu plaj kamping için oldukça elverişli bir yerdir. Koyda bungalov evlerde bulunmakta ve sezonluk veya günlük olarak kiralanabilmektedir. Bungalov ahşap evlerin günlük fiyatları 2 kişi için ortalama 150-250 TL arası değişmektedir.

 

4- Eğribük Koyu ( Barbaros )

 

Silifke Anamur Karayolunda Boğsak Tünellerinden sapılarak karayoluyla ulaşabileceğiniz  ” Eğribük ” veya diğer adıyla ” Barbaros ” Koyu, en sakin yaban hayatı olan doğal bir ortamdır.

 

Eğribük Koyu; çadır kurup Mersin’de kamp yapma imkanı bulunan yerlerden biridir. Barbaros Koyu cam gibi temiz, sakin denizi, altın rengi kumları ve doğasıyla ziyaretçilerine adeta bir cenneti anımsatır.

 

5-Kocahasanlı Halk Plajı Kamp Yeri

 

Masmavi denizi ve muhteşem kumsalıyla dikkat çeken plajda kabin ve duş gibi kısımlar mevcut. Etrafında çeşitli tesisler ve otellerin bulunduğu Kocahasanlı Plajı, şehirde en çok rağbet gören yerlerden biri.

 

Bunlara da bakabilirsiniz :

Leave a Comment